Vylepšit známku stále lze – komunikujte s učiteli daného předmětu

Podle ministerské vyhlášky jsou pro známky na vysvědčení hlavním kritériem výsledky ve škole od 10. 2. do 10. 3. 2020. Další podpůrná kritéria jsou domácí práce (v naší škole od 20. 4.), hodnocení 1. pololetí, případně práce v závěru školního roku ve škole pro ty, kteří budou do školy docházet.

Poslali jsme včera předběžné známky a nyní je to na žácích, kteří se domnívají, že by v nějakém předmětu mohli uspět lépe. Nejlepší varianta je poslat email přímo učiteli daného předmětu, zda opravdu došly všechny práce do školy, a když ne, tak je doposlat, nebo se domluvit na přezkoušení ve škole nebo na nějaké další práci doma.

Stále platí, že pokud se někomu bude 26. 6. zdát, že známka na vysvědčení neodpovídá, může požádat o přezkoušení. Provedeme ho v úterý 30. 6., zohledníme současnou situaci zjednodušenou verzí zkoušky a žák může dostat ihned nové vysvědčení, pokud samozřejmě uspěje.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy