Exkurze po Uničovu

Dne 1. a 2. října  se žáci 3.A a 3.B v rámci prvouky zúčastnili exkurze po Uničovu. Prohlédli      si  muzeum vězeňství, muzeum U Vodní branky, kostel Nanebevzetí Panny Marie a radniční věž, ze které byl krásný výhled na celé město a okolí. Asi největším dobrodružstvím a pro některé i stezkou odvahy bylo zdolání schodů na věž. Nechyběla také zastávka u Mariánského sloupu a obou uničovských kašen. Celé dopoledne se nám velmi ochotně věnovala paní Dagmar Bradáčová, které moc děkujeme za krásný výklad přizpůsobený dětským posluchačům. Výlet po uničovských památkách se všem dětem moc líbil a myslím si, že si z něj odnesly i mnoho zajímavých informací z historie města.

Mgr. Jitka Benešová