Vyrábím, vyrábíš, vyrábíme :)

V poslední době se stále více objevují články o důležitosti polytechnické výchovy ve škole, neboť dnešní děti jsou údajně méně zručné a nemají vztah k manuální práci.

Musíme se pochlubit, že pro naše žáky to tak úplně neplatí. Snad je to tím, že naše škola, na rozdíl od mnoha jiných, nepřestala s výukou pracovních činností v dílnách ani s výukou pěstitelských prací. Naopak. Dílny jsou dovybavené a žáci jsou vedeni k práci se dřevem i recyklovatelnými materiály. Pro nejmenší žáčky jsme měli na škole dokonce kroužek, o který byl velký zájem, zejména ze strany chlapců, neboť se v něm učili pracovat se skutečným nářadím a vyráběli zajímavé výrobky.

Na pracovní výchovu nezapomínáme ani dnes, při distanční výchově. Žáci si podle PL s návodem vyrobili například gumičkové letadlo nebo ,,Větvíka“. Jak je vidět na ilustračních fotografiích, zvládli to velmi dobře. I vy si můžete se svými dětmi tyto výrobky vyzkoušet. Návod najdete na níže uvedených odkazech. S mírnou dopomocí rodičů to jistě zvládnou i menší děti.

Mgr. Leopold Čížek

Větvíci