Lapač snů

Lapač snů, takto znělo téma tvořivého dopoledne dětí třídy 4.B. Děti si samy vytvořily vlastní krásné a nápadité lapače snů, které ozdobily korálky a barevnými peříčky. O tom, kde a proč vlastně takové lapače vznikly, kolují různé legendy.

Tou nejznámější je legenda pocházející od Siuxů – indiánského kmene. Tito indiáni v lapači snů vidí síť života. Do sítě se zachycují jen ty dobré sny a ty, co zanic nestojí, propadají dírou uprostřed do zapomnění.

Další teorií, která by se mohla také hodit, je ta, že do lapače se nemusí zachytávat jen sny, ale i myšlenky. Jak to funguje? Otvorem uprostřed lapače pak prochází pouze dobré myšlenky a v samotném lapači se zachytí myšlenky zlé a nekalé.

Ať již bude dětem sloužit lapač k tomu či onomu účelu, je nutno podotknout, že si žáci tvoření ve spolupráci s DDM užili a vytvořili vskutku krásná díla. Nezbývá než popřát našim šikovným dětem krásné sny a ušlechtilé myšlenky, které je budou provázet dalším životem.

Bc. K. Jurečková a K. Ptáčniková