Škola v přírodě 1. A „Co se děje v trávě“

Ve dnech 14. – 16. 6. jsme se vydali s prvňáčky na jejich první školu v přírodě do Lovecké chaty v Horce nad Moravou s názvem „Co se děje v trávě“.

Po zabydlení v pokojích a pořádné svačině na čerstvém vzduchu si děti důkladně protáhly tělíčka na venkovním hřišti okolo chaty a při honičkách na louce. Po odpoledním klidu jsme se lesem krásného Litovelského Pomoraví vydali na túru do nedalekého Sluňákova a pak zase pěšky zpět. Ve Sluňákově se děti kromě příjemné procházky snažily do vypůjčených sítěk a broukárií ulovit a prozkoumat něco z živočišné říše na suchu i ve vodě.

Druhý den děti čekal celodenní program zajištěný agenturou Gm5. Program byl zaměřený na vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi dětmi. V různých herních aktivitách se děti učily vzájemně si pomáhat, respektovat nastavená pravidla a řešit případné problémy mezi sebou domluvou.

Ve středu si mohli zájemci vyzkoušet jízdu na koni a v dalších herních aktivitách jsme se opět pokoušeli nahlédnout do hmyzí říše.

Po celou dobu pobytu byli prvňáčci spokojení s výborným jídlem a vstřícným personálem i hezkým prostředím chaty. Zároveň jsme si zde procvičili praktickou matematiku (při nakupování dobrůtek a suvenýrů), psaní, kreslení a praktické činnosti (při psaní pohledů, cedulí na pokoje a tvoření lapačů snů). Zazpívali jsme si, pořádně si zacvičili a prohloubili jsme si znalosti z prvouky (rostliny a živočichy okolo nás).

Prvňáčci vše zvládli, jsou moc šikovní, mají velikou pochvalu!!!

Mgr. Kateřina Urbášková, Simona Kovářová