Inspirace Malým princem

Píseň Malý princ v podání Evy Burešové děti z 5.B oslovila melodií i slovy a byla impulzem pro několikahodinový projekt napříč předměty. V českém jazyce se děti seznámily více s knižní předlohou a motivovaly se ke shlédnutí animovaného filmového zpracování. Ve výtvarné výchově si mohly ve skupinové práci “objevit” svoji vlastní planetu a pojmenovat ji pomocí slabik svých jmen...a zároveň se seznamovat s principy perspektivy. V pracovních činnostech poznaly vitráž, která jim připomněla další téma tohoto příběhu...růži. Lišku, která dává malému princi rady, děti malovaly podle vzoru krok za krokem, cvičily tak postřeh a cit pro detail zachycený vodovými barvami. Více už práce samotné...

Děkuji p. uč. Dorušákové a Jurečkové za spolupráci na projektu. Myslím, že se nám práce všem líbila a že je vždycky čas na to si připomenout ....”co je důležité, je očím neviditelné.“

Mgr. Jaroslava Klossová