Exkurze do Šternberka

Za lehce deštivého počasí vyrazily 22. 6. třídy 5.A a 5.B do Šternberka.

Naší první zastávkou byla Expozice času. Každá ze tříd se vystřídala na dvou různých programech. Ten první sestával z výkladu průvodce na téma planety Země, popisu toho, jak daleko od nás jsou ostatní planety či kde na obloze můžeme nalézt své astrologické znamení.

Druhá skupina si vyzkoušela svůj postřeh, když měla za úkol najít po velké místnosti různě skryté prvky, sestavit puzzle nebo poskládat domino.

Málokdo ví, že v areálu bývalého kláštera je multimediální expozice automobilových závodů do vrchu Ecce homo. Žáci se tak seznámili s více než stoletou historií těchto závodů, mohli zhlédnout filmové záznamy a chlapci i děvčata si rádi na trenažéru vyzkoušeli reálnou závodní jízdu.

Mgr. M. Zíka a Mgr. J. Klossová