V přírodě bez roušek je nejlíp

Žáci 3. A se od 15.6. – do 18.6. zúčastnili školy v přírodě na Chatě Macocha. Naše společné putování začalo v DinoParku, do kterého nás přivezl silniční vláček DinoExpres. V malebném lesoparku jsme si prohlédli vyhynulé druhohorní dinosauří obry a zhlédli 4D kino. V ZOO parku Vyškov byl největší atrakcí Babiččin dvorek, kde jsme se mohli volně pohybovat mezi domácími zvířaty. Po náročném dni jsme se všichni těšili na Chatu Macochu, která splnila naše očekávání.Z Horního a Dolního můstku jsme mohli obdivovat propast Macochu, jež nás učarovala a zároveň v nás vzbuzovala respekt svou hloubkou.

Naše společné zážitky pokračovali v Domě přírody Moravského krasu, ve kterém jsme absolvovali program o Moravském krasu s komentovanou prohlídkou, 3D filmem a možností interaktivního zapojení se do procesu poznávání a objevování. Lanové centrum Velká dohoda prověřila naše fyzické schopnosti. Všichni třeťáčci obstáli na výbornou.

Jako praví jeskyňáři jsme s přilbou a čelovkou prozkoumávali v doprovodu zkušeného instruktora místní jeskyni. Pro všechny malé jeskyňáře to byl nevšední zážitek. Třešničkou na dortu byla návštěva Punkevních jeskyní na lodičkách, kde jsme viděli mohutné dómy s krápníkovou výzdobou. Nemohu opomenout každodenní procházky po stezkách krásnou přírodou. Velké poděkování patří Ivě Alexandr a Martině Benešové za skvělý přístup k dětem a spoustu zážitků při Hrách bez hranic. Domů jsme odjížděli sice unaveni, ale plni zážitků z našeho dobrodružného putování po Moravském krasu.

Mgr. Jitka Benešová