Deváťáci na výletě v Praze

Minulý týden se uskutečnil školní výlet, který jsme museli kvůli loňským problémům s pandemií odložit. Po delších přípravách jsme tak konečně 5. října odjeli vlakem do hlavního města. Někteří žáci zde byli poprvé. Náš nabitý program ale zaujal i ty, kteří už v Praze byli. První den jsme měli komentovanou prohlídku expozice „Zázraky evoluce“ v Národním muzeu. Pak jsme si společně prošli Václavské a Staroměstské náměstí. Po jejich prohlídce jsme se šli připravit do divadla. Ubytováni jsme byli v hostelu na Vyšehradě, takže jsme to neměli do divadla ABC metrem daleko. Představení „Diktátor“ bylo vynikající, a přestože námět určitě nebyl oddechový, žákům se líbilo. Měli jsme štěstí i na počasí, takže jsme i druhý den zvládli vše, co bylo naplánováno. Ráno cesta metrem do stanice Malostranská a odtud po Zámeckých schodech na Pražský hrad. Zde prohlídka Chrámu Svatého Víta, Zlaté uličky. Baziliky Svatého Jiří a Starého paláce i s Vladislavským sálem. Dalším naším cílem byl Petřín, kam jsme se dostali přes Hradčanské náměstí. Na Petříně si někteří nenechali ujít výstup na rozhlednu s krásným výhledem na Prahu a pak jsme sestoupili zpět dolů ke Karlovu mostu. Užili jsme si procházku po něm téměř bez turistů a ještě se zašli podívat do muzea Karlova mostu, kde je velmi názorně ukázán postup jeho výstavby ve 14. století. A pak už jen metrem zpět na hlavní nádraží a odjezd domů. Unavení ale plní zážitků jsme se večer vrátili do Uničova.

Mgr. Michaela Žůrková a Mgr. Marcela Mikulíková