Týmové hry v 5. ročníku aneb Zvládneš práci detektiva?

6. a 8. října si žáci 5. ročníku vyzkoušeli, jaké vlastnosti a předpoklady musí mít členové detektivního týmu. Týmové aktivity prověřily pozorovací schopnosti žáků, jejich postřeh, paměť, ale zejména schopnost komunikace a spolupráce ve skupině.

Připravené netradiční úkoly nebyly vůbec jednoduché a vyžadovaly spolupráci všech členů týmu. Žáci si proto museli nejprve vytvořit pravidla práce v týmech a následně spojit své síly a vymyslet vhodnou strategii, aby na jednotlivých stanovištích uspěli.

V závěru programu si při práci s optickými iluzemi vyzkoušeli, že stejnou věc mohou lidé vnímat různě a při řešení detektivního příběhu zase zjistili, jak důležitá je čtenářská gramotnost. Nakonec týmy všechny překážky překonaly a program úspěšně zvládly.

Po programu jsme se dětí zeptali, jak se jim dařilo.

Zde jsou některé z odpovědí:

Tato akce byla super, všichni jsme se pobavili. Všechno nás moc bavilo, i když nám něco nešlo. Ale celkově nám teamová práce šla. Chtěli bychom znovu něco podobného.“

červený tým, 5.A

„Společně se nám pracovalo dobře. Na každém  stanovišti jsme se všichni zapojili.  Detektivní případ jsme vyřešili jako první a pomohli jsme i jiným týmům.“

zelený tým, 5.A

Za realizační tým Mgr. M. Czabeová