Hra na hraně

Tak se jmenuje preventivní program zaměřený na prevenci gamblingu, se kterým za námi přijeli lektoři z organizace Podané ruce.

Žáci 8. ročníku (8. A, B, C), pro které byl určen, se mimo jiné dozvěděli, jak snadno se rekreační hraní změní v problémové a jak tato forma závislosti dokáže člověku zkomplikovat život.

Formou hry si vyzkoušeli, jaká je pravděpodobnost výhry při hazardu, zdramatizovali příběh Karla, který v touze po výhře prosázel peníze, které mu rodiče dlouhá léta šetřili na studium a kterého nutkavá potřeba hrát a panika, že se to rodiče dozví, dohnala nejprve k zadlužení se a následně

i krádeži.

Dozvěděli se, že nejohroženější skupinou jsou mladí lidé od 13 do 20 let.

Získali cenné informace, které jim pomohou zaujmout k problematice gamblingu a hazardním hrám správný postoj.

Mgr. M. Czabeová, metodik prevence