Minutka – čarujeme v kuchyni, 3. díl

Dnešním čarování v kuchyni bylo v duchu sladkých střapatých koblížků a horkého jablečné nápoje s kousky jablíček a koření. Po příchodu do kuchyňky si budoucí čarodějové a čarodějky osvěžili vědomosti a znalosti z minulých kouzlení a dnes se zacvičovali v dalších činnostech. Malí kouzelníci se postupně seznámili s postupy při vaření, zapékání a dnes i smažení. Za skvělou domácí přípravu v podobě krabiček a zástěrek mají velkou pochvalu nejen kouzelníci, ale i trpěliví rodiče.

A co bylo na dnešní jídelníčku? Z kuchyně se tentokrát linula nádherná vůně smažené lahůdky obalené ve skořici a vanilkovém cukru, a také vůně vařených jablíček se skořicí a hřebíčkem. Tak co to ti malí kouzelníci tvořili? Podívejte se na fotografie a pokud budete chtít recept, stačí se obrátit na paní vychovatelky – čarodějky a žáky - čarodějnické učně… :-)

Lenka Pavlíková, Bc. Karla Jurečková
čarodějničtí učni