Skončil šachový turnaj tříd

Během 1. čtvrtletí proběhl o přestávkách šachový turnaj mezi třídami. Hrálo se v prostorné hale před jídelnou s velkými plastovými figurami. Zúčastnily se všechny třídy  3.-9. ročníku. Celkem bylo odehráno 26 zápasů, z nichž některé trvaly i 2 dny. V turnaji zvítězili žáci 8.C, kteří vyhráli všechny partie. V dalším období však budou muset svůj titul přeborníků školy obhajovat před vyzyvateli z jiných tříd, stejně jako od 26. listopadu mistr světa v šachu Nor Carlsen, kterého vyzývá Rus Nepomnjačkij.

Na druhém místě skončila 4.B, za kterou skvěle odehrál všechny partie David Vosyka. Podařilo se mu za pouze morální podpory svého třídního fanklubu vyhrát všechny partie, kromě finálové, kde ho udolali společnými silami hoši z 8.C.  Velmi napínavou partii o 3. místo prohráli žáci 6.B až po velkém boji s favorizovanou 9.A, ale stejně zaslouží ocenění. Třetí tedy skončila 9.A.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy

mezinárodní šachový mistr