Začal lyžařský výcvik

První jízdou na běžkách na školním hřišti jsme odstartovali letošní lyžařskou sezónu. Třídy 8.A, 8.C a 7.B si vyzkoušely jízdu na rovině. Někteří žáci se už nyní v pátek vydají do rolbou upravované stopy v Rýmařovském sportovním areálu, kde se naučí i běžkování v kopcovitějším terénu. Na začátku ledna je budou následovat třídy 8.B a 7.A. Dokud budou omezení na vleku kvůli pandemii, budeme jezdit na běžkách. Až se situace uvolní, začnou dopolední sjezdařské výjezdy na blízké vleky. Vše zakončíme v druhé půlce března pobytovým lyžákem v Petříkově. Přihláškou je záloha 2 000 Kč, kterou je potřeba zaplatit do 20.1. 2022 na účet školy. Pravděpodobnost toho, že bude v březnu málo viru a hodně sněhu je 50 %. Tak uvidíme, jak se situace vyvine.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy