Pythagoriáda – matematická soutěž

Na začátku prosince proběhlo distančně okresní kolo soutěže Pythagoriáda. A protože jsme stále v nelehkém období probíhající pandemie, zasedli žáci k počítačům a své výsledky, nad kterými předtím hodinu hloubali, posílali na dálku okresní komisi. Vyhodnocení bylo sice pomalejší, ale nakonec jsme se dočkali výsledků a máme z nich velkou radost. Tobiášovi Daňkovi z 8.C se sice nedařilo tak, jak ve školním kole (4 body), ale Jakub Petera nám udělal velkou radost. Ve své kategorii 9. ročníků se umístil na 10. místě, přičemž ho předstihli jen žáci z olomouckých gymnázií a za sebou nechal další z nich. Soutěže se totiž kromě něj zúčastnili téměř výhradně zástupci gymnázií z Olomouce. Děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Mgr. Michaela Žůrková