Sluňákov 1.B s doprovodem čtvrťáků

Ve dnech 23. -25.10. prvňáci se svými kamarády a sourozenci ze 4.B a 4.C strávili několik báječných dní na škole v přírodě ve Sluňákově.

První den se děti ubytovaly a byly seznámeny s domem a okolím formou aktivit. Pobytový program nesl název „Bobří putování“, a tak aktivity začaly bobřím příběhem a hledáním znamení bobra v přírodě. Druhý den se děti seznámily s živočichy, kteří žijí spolu s bobrem v okolí rybníka. Lovily síťkou živočichy a zkoumaly je pomocí kukátek. Pobyt venku byl prokládán hrami, které souvisely s aktivitami venku. Na vycházce děti odlévaly stopy a v praktických aktivitách poznávaly stromy a listy. Třetí den se seznámily s poznatky o Slunci a pomocí otisků rukou vytvořily duhu. Každý žák dostal „Bobří deník“, který je provázel příběhem i pobytem. Tento deník si děti samy průběžně vyplňovaly. Některé děti byly poprvé bez rodičů a chovaly se báječně a ani se nebály.

Pobyt se vydařil i v této věkově namíchané skupině. Poděkování patří také vychovatelkám Lence Pavlíkové a Tereze Pavlíkové za aktivní pomoc, lektorkám za program a panu kuchaři za chutné jídlo.

Mgr. Jarmila Bednářová