4.B v Praze

Také my (4. B) jsme vyrazili na výlet do Prahy. Říjnová Praha nás přivítala nádherným počasím, takže zatímco Uničov byl v husté mlze, my jsme si v tričkách s krátkými rukávy užívali sluníčko.

Kromě návštěvy Národního muzea  (expozice Rekordmani a rarity zvířecího světa) jsme stihli projít část Prahy  - Staroměstské náměstí,  Karlův most, Kampu.  Ovšem místem, kde se děti nejvíce vyřádily, bylo muzeum voskových figurín Grévin – však kdo se může jen tak vyfotit s Jaromírem Jágrem a Wayenem Gretzkym?

Pár vět přímo od dětí mluví za vše:

• Nejvíc se mi líbilo, jak jsme byli u orloje, a tam byli ti stříbrní lidé a klauní hlava, co nabízela dudel. A chtěla bych si to zopakovat a také cestu RegioJetem tam i zpět.
  • V Praze se mi nejvíc líbilo v Muzeu voskových figurín Grévin a v RegioJetu . V Grévinu se mi nejvíce líbila Lucie Bílá, Katty Perry a Angelina Jolie. Pak mě zaujal most na Čertovce, kde byly zamčené zámky kamarádství, přátelství a tak dále, klíčky byly vhozené do vody jako důkaz. Na stejném místě se točily Chobotničky z 2.patra. Šli jsme po Karlově mostě a Prašnou branou. Bylo to super.
  • Rozesmál mě šašek u orloje. Líbil se mi výhled z Karlova mostu a chtěl bych se vrátit na most, kde bylo hodně zámků.
  • Líbilo se mi i v RegioJetu a na náměstí to srandovní mimino. Z Karlova mostu byl krásný výhled na šlapadla. Ta písnička na Karlově mostě byla nádherná. Uživala jsem si tam.
  • Líbilo se mi u Vltavy, kde jsme házeli labutím a kačenkám jídlo a jak pod mostem projížděly lodě.
  • Z Karlova mostu byl nádherný výhled na Vltavu a na labutě a ještě na lodě. Užívala jsem si to s vámi a moc vám děkuji.
  • Líbilo se mi na stánkách. Kupoval jsem si tam dárky pro rodinu. V Národním muzeu jsem viděl zebru, zubra a jiná zvířátky. Zato v Grévinu to bylo jinačí – byl tam Roman Šebrle, Lucie Bílá, nejvíc se mi líbil Einstein.
  • V Praze to bylo nádherné a nejradši bych se vrátila do celé Prahy, protože tam je krásně a je tam mnoho zajímavých věcí, dozvěděla jsem se nové věci a bylo to tam prostě a jednoduše nádherné a fascinující. Miluju prostě celou Prahu.
  • Když jsme jeli do Prahy, tak jsme byla v kupé s holkami, se kterými jsem sedět chtěla a jednou hodnou paní, která taky jela do Prahy a pořád se na nás smála. Největší zážitek bylo pro mě muzeum voskových figurín. Některé sochy sice byly strašidelné nebo nepovedené (třeba Menšík), ale strašně si mi tam líbilo a některé vypadaly jako živé. Třeba královna Alžběta, Angelina Jolie a Katty Perry, se kterými jsem si udělala selfie. Už to, že jsem byla se svojí třídou a svojí paní učitelkou, bylo super. Výlet jsem si moc užila a ráda bych ho zopakovala.
  • Byla super i cesta ve vlaku. Boží bylo i Staroměstské náměstí. Moc jsem si to s kamarádkami užila. Bylo to super.
  • Na Karlově mostě to bylo taky prima, ale dávali jsme si batohy na břicho, aby nám někdo něco neukradl, protože tam bylo opravdu hodně lidí. U Vltavy jsme viděli dokonce dvě svatby, a když vidíte svatbu, nosí to štěstí. A opravdu nám štěstí přálo.

Mgr. Petra Valigurová