Karierní poradenství v 9.A

Žáci 9. ročníku právě prochází důležitým obdobím výběru dalšího studia na středních školách a svého budoucího povolání. Za tímto účelem dostávají v hodinách s výchovnou poradkyní důležité informace o možnostech dalšího vzdělávání, o průběhu přijímacího řízení, o nabídce a požadavcích jednotlivých středních škol. Mohou si vyplnit a vyhodnotit orientační profesní a osobnostní dotazníky, aby v případě nerozhodnosti zjistili, pro jaké povolání se hodí. Do výuky zveme i zástupce středních škol, kteří své studijní obory podrobněji žákům představí a odpoví jim na veškeré dotazy. Možnost vyslechnout si prezentace zástupců osmi středních a položit jim konkrétní dotazy měli i rodiče. Žáci i jejich rodiče mají také po předchozí domluvě termínu možnost individuálních konzultací s výchovnou poradkyní.