Carusošou 2017

Stalo se už tradicí, že se pěvecká soutěž Carusošou, aneb Talent roku 2017, neobejde bez reprezentantů naší školy. Letošní zpěváčci mohli čerpat z vlastních zkušeností z předešlých ročníků a možná se i proto při výběru soutěžních písní nebáli sáhnout po náročných kusech, které pro ně byly skutečnou výzvou v intonaci, ve frázování, v rytmice či v cizojazyčném projevu.

Kdo by neznal píseň Hallelujah od Leonarda Cohena. Ta měla dokonce dvojí zastoupení. S českým překladem od Gábiny Osvaldové (Desatero, pozn.au.) ji velmi působivě a bezchybně zazpívala Anika ze 3. A. Stejná melodie zaujala i Láďu, tomu se však zalíbila verze českého překladu  - Sen, co se zdál být růžový… Láďa byl určitě rád, že jako současný student Gymnázia Uničov měl v publiku podporu svých bývalých spolužáků. Škoda jen, že tréma a tempo nedrží na podiu vždy stejný krok.

Viktorka ze 6. A velmi úspěšně a s jistotou zvládla úskalí písně Zombie od skupiny The Cranberries. Porota ji proto ocenila druhým místem v kategorii starších jednotlivců.

Sofie a Kristýna z 5. B potěšily publikum i porotu písničkou Na bieleho koňa od Kristíny. Právem si za svůj outfit, choreografii i čistý zpěv odnesly první ocenění v kategorii mladších skupin.

Soutěžní klání proběhlo už 16. 11., avšak záznam vystoupení všech zmíněných můžete zhlédnout na webových stránkách naší školy v oddílu videogalerie. Navíc 5. 12. proběhne na uničovském náměstí akce pořádaná DDM Uničov, kde můžete Sofii, Kristýnku, Viktorku i Laďu slyšet naživo.

Mgr. Jaroslava Klossová

Video CarusoShow 2017