Prvňáci prožili díky sedmákům pohádkové dopoledne

Ve středu 20. prosince čekalo na naše nejmenší žáčky z prvních tříd zajímavé zpestření předvánočního času. Jejich starší spolužáci a spolužačky ze 7. A si pro ně připravili asi sedmdesátiminutový program rozdělený na dvě části.

V té první jim sedmačky přečetly úryvky z různých pohádkových knížek. A nebyly to knížky ledajaké – kocour Modroočko, Bob a Bobek, Čtyřlístek, Chaloupka na vršku, Krysáci a Štaflík a Špagetka. Pokud navíc dětičky pozorně poslouchaly a správně odpověděly na otázky, které jim děvčata položila, mohly vyhrát sladkou odměnu.

Ve druhé části pak na malé školáky a školačky čekaly rozličné úkoly – počtářské, vybarvovací, spojovací a i ty, ve kterých musely prokázat, jak se za tři a půl měsíce ve školních lavicích naučily číst.

Na konci dostali všichni zúčastnění diplom jako upomínku na dnešní den a sladkost jako odměnu za to, že prokázali své znalosti z různých oblastí.

Poděkování patří také oběma paním učitelkám prvních tříd – Mgr. Ivetě Janáčkové a Mgr. Jarmile Bednářové za pomoc s organizací celé akce, ale také všem holkám i klukům ze 7. A, kteří si připravili pro své nástupce moc pěkné úkoly a po celou dobu byli ke svým mladším spolužákům trpěliví a pozorní.

Mgr. Martin Zíka a třída 7.A