Ekologické centrum Sluňákov

Každým rokem zavítá několik tříd naší školy do ekologického centra Sluňákov. Vždy je pro žáky nachystán velmi zajímavý prožitkový program na téma týkající se některé z oblastí životního prostření či globálních problémů lidstva.

Tentokrát naši deváťáci zjistili, kde a za jakých podmínek vzniká obleční, které nosí a které si mohou koupit ve velkých obchodních řetězcích. Jaká je jejich výrobní cena a za kolik se prodávají, v jakých podmínkách žijí a pracují lidé, kteří tričko, jež mají právě na sobě, ušili, kolik za svou práci dostali peněz a třeba i to, že zimní bundu, si nemohou koupit ani za svůj celoroční plat. V závěru též vedli s lektory diskuzi na na téma zda a jak se dá tato situace řešit a jak ke změně otrocké práce lidí v zemích třetího světa může přispět každý z nás.

Mgr. Marcela Mikulíková