Projekt „Moderní škola“ umožní podporu výuky chytrými mobily

Již v letošním roce uskutečníme schválený investiční projekt „Moderní škola“, který mimo jiné zahrnuje zřízení WIFI po celé škole. Tím se otvírá možnost vyhledávání informací přímo v hodinách, bez toho, aby se třída musela přesunovat do počítačové učebny. Žáci budou moci například v přírodopise ve svém mobilu vyhledávat informace o chobotnici včetně okamžitého zobrazení fotografií, či videa na interaktivní tabuli, a ti, co mobil nevlastní, budou pracovat na školních tabletech. V těch budou navíc nahrány některé digitální učebnice. Škola tak ušetří za nákup některých méně používaných papírových učebnic, žáky novinka zaujme, ortopedi lehčí tašky pochválí. Tyto převratné novinky se samozřejmě týkají především žáků 2. stupně, neboť malým dětem elektronika jak známo velmi škodí.  Finanční úspora však časem umožní zakoupení některých učebnic pro 1. stupeň po dvou tak, aby je děti nemusely neustále přenášet, tím se ulehčí i brašnám na 1. stupni. Již několik let se vede odborná debata na téma papírové nebo digitální učebnice. Jsem zastánce rozumné střední cesty. Pokrok nelze zastavit, ale vůně papírové knihy bude mít vždy své kouzlo.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy