1.A a 1.B v městské knihovně

Poslední únorový den se vypravili společně žáci obou prvních tříd na plánovanou besedu do Městské knihovny Uničov. Venku foukalo a mrzlo, a tak s radostí děti uvítaly, když vešly do budovy. Už na ně čekala paní knihovnice, která je provázela příběhem špačka Kamila, který rád četl, ale neuměl létat. Děti nakonec vymýšlely, jak by příběh mohl skončit.

Mezi seznamováním s knihami si také zasoutěžily a ptačím tématem je provázela také písnička s hádankou. Vzhledem k probíhající chřipce navštíví nepřítomní žáci knihovnu po jarních prázdninách.

V dubnu se prvňáci seznámí s ilustrátorem Adolfem Dudkem a v květnu je čeká v knihovně písmenková soutěž. Touto formou se dětem přiblíží zábavně čtení, které je důležité podporovat již od první třídy.

Mgr. Jarmila Bednářová