Já čtu, ty čteš, všichni čteme v družině u Smajlíků aneb KNIHA JE MŮJ KAMARÁD

Jsme moc rádi, že máme tak šikovné děti, které nepovažují knihy za nepřítele či nutné zlo, ale za kamaráda, jež zvláštně voní papírem a knihtiskem.

Každý Smajlíkovec si na dnešní den donesl knížku, kterou čte, četl nebo jej něčím zaujala. Všechny donesené knížky jsme si nejprve vystavili, abychom si je prohlédli a odpoledne po obědě jsme si o každé knížce chvilku povídali, ukázali obrázky, …

Součástí tohoto odpoledne byla tvorba polštářku. Děti si polštářky naplnily a odnesly domů.

Na trhu je široká paleta autorů i publikací různých žánrů. Děti tak mají hooodně inspirace na činnost, která je v dnešní uspěchané době odsouvána někde daleko za telefony, počítače, tablety, televize. Kniha je můj kamarád, jen s ní se mohu podívat na podivuhodná místa do dalekých krajů, poznat prapodivná stvoření … či poslouchat co si hračky, pastelky, zvířata, čarodějky povídají a o čem sní….

Xenie Kuchařová a Bc. Karla Jurečková