ŠD Smajlíci : " Voláme sluníčko, haló, haló...", aneb jarní práce započaty

Minulý týden byl v družině u Smajlíků ve znamení osevních prací. Každý Smajlíkovec si donesl z domova prázdnou plastovou láhev o obsahu 1,5 litru. Paní vychovatelka s paní asistentkou láhve ustřihly a uzávěry uschovaly. Do ustřižené láhve děti daly zeminu a nahoru  nasely osení (ječmen). Obilí vyroste i bez peřinky, ale Smajlíkovci dali přednost peřince v podobě slabé vrstvy zeminy.  Ke zdárnému a rychlému růstu přispěla paní vychovatelka vydatnou zálivkou.

Bylo úžasné sledovat, jak se osení báječně daří. Již druhý den byly vidět kořínky a další den obilí začínalo pomalu růst. Dnes si děti odnášely své výpěstky. Obilí krásně narostlo až do výšky 15 cm. Paní vychovatelka práci dětí dozdobila očkama a nosánkem.

No, a co, že jsme to vlastně u Smajlíků vyráběli? No přeci TRAVŇÁKA !!!!

Xenie Kuchařová a Bc. Karla Jurečková