Projekt Kamarád aneb Malí - velcí spolu

Blíží se zápis do 1. třídy a my se těšíme, že mezi sebou uvítáme nové budoucí prvňáčky. Děti z MŠ U Stadionu už to u nás znají. Jejich první letošní návštěva naší ZŠ se nesla ve znamení plnění dovednostních úkolů, se kterými se mohou setkat právě u zápisu. Za pomoci žáků z 9. A, kteří plnili funkci průvodců a poradců, si dané úkoly vyzkoušely jak prakticky – v herně, tak prostřednictvím počítačových programů v učebně PC.

Ke škole však patří nejen získávání znalostí a dovedností, ale také zábava s kamarády. Proto cílem druhé návštěvy bylo užít si společně dopoledne nabité sportovními a pohybovými aktivitami, které vyvrcholily karnevalovým rejem.

A jak se obě akce vydařily? Deváťáci hodnotili děti jako velmi šikovné a komunikativní a hodnocení ze strany našich malých hostů bylo možné vyčíst z jejich rozzářených očí a usměvavých tváří. A co Vy? Chystáte-li se od září do 1. třídy, přijďte mezi nás.

Mgr. M. Czabeová