Slavnost malých čtenářů v 1. A

Před deseti měsíci nastoupilo do 1. A dvacet sedm prvňáčků, kteří byli plní očekávání, co je ve škole čeká. Určitě měli hlavičky plné otazníků. Jejich obavy byly zbytečné. Kromě školních povinností zvládají i spoustu mimoškolních činností. Mnoho dětí navštěvuje různé zájmové kroužky – sportovní, hudební i dovednostní.

V pondělí 25. června si děti pozvaly rodiče, prarodiče, sourozence, tety, kamarády a paní knihovnici Ochránkovou,  aby společně strávili příjemné odpoledne. Prvňáčci si připravili krátké vystoupení a přečetli hostům pohádkový příběh, aby všechny přesvědčili, že už opravdu umí číst. Nakonec byli žáčci pasováni na čtenáře. Paní knihovnice dětem předala pěknou knížku s věnováním a paní učitelka čtenářskou medaili.

Na vystoupení se děti dlouho a pečlivě připravovaly. I přesto měli malí školáci trému, jestli se představení povede. Vše dobře dopadlo, a tak už se všichni těšili na pohoštění, o které se postarali naši milí hosté; upekli nám vynikající zákusky, připravili lahodné chuťovky a všichni jsme se s chutí pustili do výborného dortu. Za vše děkujeme!

Mgr. Iveta Janáčková a celá 1. A