V pondělí začíná nový školní rok

A už to začíná. Škola je připravená. Po celé škole je nově nataženo 9,5 km kabelů vysokorychlostního internetu. Všechny prostory pokrývá wifi. V dílnách jsou nové stoly. Kuchyňka je kompletně zrekonstruovaná. Získali jsme novou plně vybavenou počítačovou učebnu a k ní ještě patnáct robotických stavebnic, po složení robotů s nimi naši žáci vyjedou na soutěže. Přibyl nový nábytek. V atriu je zabudováno deset betonových laviček. Po celé škole jsou opraveny všechny drobnosti, které se nastřádaly za celý školní rok, tedy kachličky, toalety, dveře, okna, dřevěné obložení chodeb a mnoho dalších věcí. Na všem má zásluhu nový pan školník Josef Meduna, jehož pracovní tempo je nevídané. Pro zajímavost plocha školy představuje plochu čtyřiceti rodinných domů. Nejtěžší práce je výměna zářivek v tělocvičnách vysoko nad zemí.

Problémy s internetem v jídelně pominuly, vše funguje. První dva dny se ve třídách ještě vyřeší organizační věci – sešity, žákovské knížky, učebnice, stěhování, výška nábytku a hlavně rozvrhy všech tříd jsou již hotové, děti si tedy mohou naplánovat výuku v umělecké škole, kroužky v domě dětí nebo tréninky ve sportovních oddílech.

Přeji všem příjemný, bezproblémový začátek školního roku

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy