Víte, že Vaše děti jedly kiwano, kaki a rambutan?

Dodavatelem ovoce a zeleniny je OVOCENTRUM z Valašského Meziříčí Všichni žáci prvních až devátých ročníků základních škol, kteří se do projektu přihlásili prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF), obdrží dvakrát v měsíci čerstvé ovoce, zeleninu nebo ovocnou šťávu či moštík. Tyto šťávy neobsahují přidaný cukr ani sladidla. Dodávané produkty dostanou děti zdarma. Mimo běžné druhy ovoce obdrželi děti i ochutnávku ledového salátu, vlašských ořechů, hrachových lusků, červené řepy, melounu i zeleninového salátu. Navíc každá třída obdržela krabici s výběrem exotického ovoce, která obsahovala zázvor, kokosový ořech, kiwano, kaki, rambutan, ananas. Děti tak ovoce mohly nejen vidět ale i ochutnat.

Ivana Bušfyová, hospodářka školy