Projekt „ Moderní škola“ umožnil rozšíření robotiky

Již několik let spolupracujeme se SPŠ a SOU Uničov, která nám uvolňuje jednoho zkušeného pedagoga k výuce robotiky v prostorách naší specializované učebny. Zde pomocí robotických stavebnic Lego a počítačů vznikají chodící roboti, z nichž některé jejich tvůrci mohou prezentovat na soutěžích mezi školami. Letos jsme mohli díky projektu „ Moderní škola“ nakoupit patnáct nových stavebnic i počítače a rozšířit výuku na tři skupiny žáků osmého a devátého ročníku. Z jedné stavebnice lze poskládat několik modifikací robota, který plní různě náročné úkoly. Tato výuka rozvíjí logické myšlení, představivost a jemnou motoriku a učí budoucí studenty programování a trpělivosti při práci s různými návody. Tuto výbavu pak mohou využít ke studiu na SPŠ například v oboru „Počítačová podpora strojírenství, robotika“, jehož absolventi jsou nejen strojírenskými firmami velmi žádaní.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy