Výstava „Stopy totality“

Žáci 9. ročníku navštívili v květnu výstavu „Stopy totality“ na Gymnáziu v Uničově. Výstava jim zprostředkovala osudy lidí nespravedlivě stíhaných komunistickým režimem, převážně v 50. letech 20. století. Žáci si mohli také ověřit svoje znalosti ze soudobých dějin v minitestu, který jim průvodci – studenti gymnázia zadali. Naši deváťáci také zjistili, že osobností, jejíž příběh si studenti gymnázia vybrali k zpracování, byla paní Jarmila Nohavičková, která byla našim hostem na besedě v minulém školním roce v rámci vzdělávacího projektu Člověka v tísni „Příběhy bezpráví“. Výstava vhodně doplnila poznatky žáků k tématu komunistické totality.

Ohlasy žáků:

Kluci to vyprávěli tak, že nás to dokázalo zaujmout, a tím mě taky zaujala celá výstava. Myslím, že to bylo přínosné, co se týče dějepisu i mého pohledu na celý komunismus. Tabule, na kterých byly zpracovány ty příběhy, byly vcelku přehledné. Můj celkový dojem je dobrý.

Klára Garabiková 9. A

Zaujalo mě provedení výstavy.  Byla velmi pěkně udělaná, s dostatkem informací. Ovšem u některých panelů bylo mnoho textu, takže to odvádělo zájem. Provedení výstavy bylo dobré, až na ty sponzory, kteří se chtěli zviditelnit.

Lukáš Hruška 9. A

Bylo to dobré. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, které jsme nevěděli. Ty plakáty byly moc hezky zpracované. Kluci nám to podali tak, že nás to nenudilo. Myslím, že to bylo dobré oživení výuky.

Kristýna Glatterová 9.A