CARUSOŠOU 2018

Letošní 20. ročník pěvecké soutěže Carusošou, kterou pořádá DDM Uničov, podpořilo s celkových 27 účastníků ze 7 základních škol i deset dětí z naší školy. Jejich výkony můžete ze záznamu shlédnout na webových stránkách naší školy. Jako doporučení k tomu nejlépe poslouží ocenění tříčlenné poroty, která shledala ve čtyřech kategoriích právě vystoupení našich dětí třikrát za ty nejlepší. Nejvyšší příčky dosáhla, již opakovaně, dvojice Kristýnky a Sofie z 6.B, tentokrát s písní Si pre mňa best. Barunka a Míša z 5.B nadchly porotu i diváky pěvecky i pohybově zvládnutou písní Ta ne v kategorii mladších skupin. A třetí prvenství, tentokrát v kategorii jednotlivců, získala v silné konkurenci Nela z 6.B, která zazpívala píseň Pátá.

Na rappera si v písni 10. 4. 98 aspoň na jevišti přesvědčivě zahrál Lukáš ze 4.B. Pohádkovou atmosféru navodila Liduška z 5.B písní Voda, voděnka. Z 5.C Verunka skvěle zvládla nelehkou roli prvního vystupujícího a jistým hlasem podala Náušnice z třešní. Milovníky lidových písniček jistě potěšila děvčata Anika a Adélka ze 4.A, které zazpívaly Já husárek malý a za svůj výkon, stejně jako Liduška i Verunka, obdržely třetí příčku.

Všem patří gratulace za předvedené výkony a poděkování za zodpovědný přístup i přípravu, které se zúročily při samotném vystoupení. Nezbývá než povzbudit všechny zájemce k účasti na dalším ročníku.

Připravila: Mgr. Jaroslava Klossová