Okresní kolo starších žáků ve florbale

Po nečekané výhře v okrskovém kole florbalu starších žáků, kdy jsme brankou v poslední minutě zdolali ZŠ Troubelice 2:1 a poté Gymnázium Uničov 4:1, jsme dnes zavítali do hanácké metropole na okresní finále. ZŠ Heyrovského je sice škola zasvěcená fotbalu, ale tělocvična, ve které se hrálo okresní finále, spíše připomínalo prostor pro šerm. V prvním utkání jsme si celkem hladce poradili se ZŠ Velký Újezd. O výsledku bylo již rozhodnuto v prvním poločase. Druhý duel se ZŠ Lutín byl florbalovější a vyrovnanější. Florbalové myšlení a výkon Lukáše Vachutky, nás nasměroval k druhé výhře. Následně jsme nastoupili proti domácímu fotbalovému týmu. Jeho nevybíravá a tvrdá hra nás málem připravila o našeho lídra, jenž inkasoval tvrdý zákrok u mantinelu. Tento způsob hry však domácím stačil k výhře 2:4. Poslední duel ze ZŠ Aksamitova o druhé místo dopadl lépe pro olomouckou školu. I tak je třetí místo úspěchem pro naše kluky.

Reprezentanti:

Volf Martin, Dan Košák, Václav Merta, Šimon Glatter, Lukáš Vachutka, Mirek Spurný

Mgr. Leopold Čížek