Turnaj v sudoku

Ve středu 19. prosince se uskutečnil první ročník turnaje v sudoku. Logická hra sudoku vznikla v roce 1979 a jejím cílem je doplnit zčásti vyplněný čtverec čísly 1-9, tak, aby se v žádném sloupci, řádku ani čtverci 3 x 3 neopakovalo číslo. Kdo někdy luštil sudoku ví, že existují různé úrovně obtížnosti. Vždy ale přitom o úspěchu rozhodují kombinační schopnosti, postřeh a rychlost. V naší školní soutěži přišlo změřit síly 29 žáků ze všech tříd druhého stupně. A přestože zvítězila žákyně 9. ročníku, nedá se říct, že by mladší žáci byli slabší. Vždyť mezi šesti nejlepšími, byli tři šesťáci. Vítězkou se stala Bára Píšková, která ve finále byla neuvěřitelně rychlá. Na druhém místě se umístila Leona Vaníčková, obě děvčata z 9. A a třetí byla Eliška Ticháčková z 6. B.

Mgr. M. Žůrková