Advent v Opavě

Děti z 2.A se v adventním čase vydaly na vánočně laděnou prohlídku Slezského muzea v Opavě.

Do Opavy jsme cestovali autobusem, který nás přivezl přímo k muzeu. Po občerstvení nás uvítala paní průvodkyně. Při vstupu do muzea všechny návštěvníky jistě zaujmou exponáty dvou slonů, o kterých jsme se dozvěděli mnoho informací nejprve od paní lektorky, později také z krátkého videa. Potom jsme se přemístili do dílničky, kde si každý vybral jednu sádrovou ozdobu na stromeček a tu si temperovými barvami krásně ozdobil. Další část prohlídky byla věnována adventním a vánočním zvykům. Děti se dozvěděly, jak se zdobily stromečky, jaké dobroty lidé mívali na štědrovečerním stole, jaké dárky dostávaly děti. Na závěr si děti vzaly svoje výrobky a s muzeem jsme se rozloučili.

Když už jsme vážili tak dlouhou cestu, využili jsme volný čas k předvánočním nákupům. Krátkou procházkou jsme došli na opavské náměstí, kde se konaly vánoční trhy. V dřevěných obchůdcích děti nakoupily drobné dárky pro své rodiče a sourozence.

Na příjemně strávený den jsme ještě dalších několik dní rádi vzpomínali.

Mgr. Iveta Janáčková