Začaly školní výjezdy za sněhem

Sportování v mrazu v odpovídajícím oblečení je zdraví velmi prospěšné. Nejzajímavější zimní aktivitou je samozřejmě lyžování, které nejen že zlepšuje dýchací, srdeční i imunitní systém, ale také rozvíjí rovnováhu, pohyblivost a koordinaci celého těla.

Prvňáčci se vrátili celí nadšení z Petříkova, kde si tři dny užívali čerstvého vzduchu a výjimečné sněhové nadílky. S lyžováním ještě letos nezačali, ale sáňky, boby, karneval a hry na sněhu se jim velmi líbily. Do stejného zimního střediska zavítali tuto sobotu i naši sedmáci s klasickým týdenním lyžařským kurzem, jehož součástí budou i tradiční čtrnáctikilometrové běžky na Paprsek, které každoročně zvládá 95 % účastníků.

Děti 2. – 5. ročníku, které chtějí lyžovat, mají také svůj lyžáček. Nebudou u svahu bydlet, ale budou v prvním únorovém týdnu každý den po obědě dojíždět na sjezdovku Annaberg u Andělské Hory. Pro šesťáky chystáme výlet na běžky na Novou Ves, a pokud sníh vydrží, vyrazí ještě na sjezd celý druhý stupeň.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy