EU peníze školám

EU dotace

Oskava bez hranic opět perfektní (2. - 3. 6. 2012)

SOBOTA

Když jsme přijeli do Oskavy, tak nás Martin, Peťka a Jirka z GAUDOLINA přivítali a seznámili s programem “Oskava bez hranic”. Rozdělili nás na 3 družstva černé, žluté a modré.

Začalo se hrou “O velbloudí ocas”. Potom jsme se vyšplhali prudkým srázem do lesa, kde nás čekal kouzelník a začala hra “Magická kouzla”. Naučit se kouzlo (říkanku zpaměti i s pohybem) bylo pro nás někdy fuška, ale za získané magiky (body) to stálo. Když někdo kouzlo zapomněl, musel si vyběhnout znovu do kopce a kouzlo přišpendlené na stromě se znovu naučit. Následně jsme se zúčastnili “Závodů formulí” a potom vyrazili na oběd.

Odpoledne jsme si v areálu zahráli “Outdoor scrable” a na 8 stanovištích po celém areálu hledali vhodná písmena. Pak následovala oblíbená aktivita “Gorka-morka”. Trochu jsme se uhonili, tak jsme dostali za úkol postavit ze špaget a žužu co největší věž. Následovalo opečení špekáčků. Když se úplně setmělo, čekala nás noční hra (nová a super). K ohni jsme se vrátili kolem 24. hodiny všichni a s nadšením.

NEDĚLE

Počasí bylo opět pěkné a my jsme pokračovali v programu. Družstva vyrovnávají body a Hry bez hranic gradují. Kdo vyhraje? Děti si zahrály “Lišky” a “Voda, země a vzduch”.  Další aktivita byla “Hra o vlajky” , která všechny velmi bavila. Super aktivitou byly  “Závody na travních lyžích”.  Poslední hrou před vyhlášením výsledků bylo posouvání balónků naplněných vodou pomocí ručníků. O naše plné žaludky se starala hodná paní kuchařka s paní Horníkovou. Zároveň patří poděkování Peťce, Martinovi, Vikoušovi, Michalovi a Hadžimu za super víkend. Oskava bez hranic byla pěkná a těšíme se všichni za rok zase!

Tř. uč. 3.B. Jarmila Bednářová