Naprosto výjimečný výsledek v matematické soutěži

V pátek 22. března proběhla v celé ČR a dalších zemích v Evropě i mimo ni opět matematická soutěž Klokan. Utkávají se v ní žáci od druhých tříd až po studenty gymnázií. V kategoriích pro malé žáčky se stává, že dosáhnou plného počtu bodů, protože organizátoři nechtějí velkou náročností příkladů děti odradit od zájmu k matematice. U nejstarších kategorií je plný počet bodů velmi výjimečný. V minulém roce byl v kategorii Kadet (8. - 9. ročníky a jim odpovídající ročníky na gymnáziích) v Olomouckém kraji nejlepší výsledek 115 bodů, druhý v kraji měl 107 bodů. V celé České republice mělo jen 13 studentů plný bodový zisk 120 bodů. A nyní tedy, proč takové vysvětlování: naše žákyně 9. A Zuzana Machalová dosáhla letos právě oněch neskutečných 120 bodů!

Vítězi dalších kategorií jsou: Benjamín (6. - 7. ročníky) – Jindřiška Rysová ze 7. A; Klokánek (4. - 5.ročník) – Nina Bergerová z 5. C; Cvrček (2. - 3. ročník) – Nathaniel Menšík ze 2. B.

Mgr. Michaela Žůrková