Zúčastnili jsme se celostátního kola soutěže T - Profi

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 jsme se zúčastnili celostátního kola soutěže T - Profi Talent pro firmy, kterou pořádá Hospodářská komora České republiky. Pod vedením Ondřeje Horáčka z firmy Miele soutěžili naši žáci z pátého ročníku a studenti 2. ročníku SPŠ a SOU Uničov jako jeden tým. V konkurenci nejlepších týmů ze 13 krajů České republiky jsme v tříhodinovém usilovném klání seskládali funkční model jeřábu k přenesení sloupu vysokého napětí z Merkuru. Kontrolována byla přesnost sestavení modelu, jeho funkčnost a naprogramování motorů jeřábu.

Soutěž byla stížena neočekávaným výpadkem proudu. Žádný tým však nechtěl přerušit práci, aby neztrácel drahocený čas. Všichni jsme si hravě poradili a montáž pokračovala ve světle baterek. Díky snaze našich účastníků jsme v tvrdé konkurenci ostatních týmů skončili na krásném 5. místě.

Naši reprezentanti: Tobiáš Daněk, František Vosyka, Lukáš Strak, Jakub Zedník

Všem účastníkům blahopřejeme.