2. B na hradě Bouzově

Dne 29. 5. děti z 2. B třídy navštívily hrad Bouzov, který byl založený na přelomu 13. a 14. století. V roce 1999 byl tento hrad prohlášen národní památkou. Naše prohlídka začala úderem zvonu v 9.00 hodin. Hrad je zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Unikátní jsou dva padací funkční mosty. Na hradě Bouzově se pořádají společenské akce, koncerty, svatby i divadelní představení. Natáčelo se tu více než třicet pohádek či pořadů. Děti celou dobu poslouchaly poutavý výklad paní průvodkyně a některé zajímavosti si mohly i vyfotit. Prohlídka hradu nás opravdu zaujala, škoda jen, že jsme měli velkou zimu, vyřešili jsme to svačinami a teplým čajem. Nakonec si všichni nakoupili upomínkové předměty na památku a dárky rodičům a sourozencům. Výlet se všem moc líbil.

Zapsala Mgr. Jarmila Bednářová