Cyklistického výjezdu se zúčastnilo 35 žáků a 5 učitelů

Školní peloton se dal opět do pohybu. Organizačně velmi náročná akce se povedla. Nejdříve se mladí cyklisté učili jet za sebou v bezpečné vzdálenosti. Po chvíli téměř všichni pochopili, že musí jet bezpečně a ohleduplně, aby neohrozili sebe ani ostatní. Ti, co nepochopili, byli navráceni do školy. Jeli jsme po medlovské cyklostezce, Medlovem, přes Skalky až na fotbalové hřiště. Zde se hrál nohejbal, kopaná a všichni si zkusili zdejší posilovací stroje. Další trasa vedla do Zadního Újezdu a nahoru na kopec, který ovšem většina nevyjela a raději zůstala na hřišti v Zadním Újezdě. Zbytek dojel až do Klopiny na zmrzlinu. Cestou zpět se vše zase spojilo a bezpečně opět Medlovem, kolem hřbitova a zemědělského družstva jsme dojeli do Uničova na křižovatku k Penny, kterou jsme postupně opět za velkého údivu motoristů zhruba dvě minuty pěšky přecházeli. Šesťáci i sedmáci měli mnohdy těžká kola, takže zaslouží všichni pochvalu za dobrý sportovní výkon.

Vyhodnocení soutěží

Časovka Medlov - Zadní Újezd

Hoši: 1. Filip Ott  2. Filip Polášek 3. Mirek Spurný   dívky: 1. Adéla Šimčíková  2. Šárka Šemetová

Nejlepší vytrvalci i vrchaři abecedně

Blinková, Mazal, Mertová, Ott, Paluch, Polášek, Sova, Spurný, Stodola, Šemetová, Šimíčková, Šram, Vaníček

Děkuji kolegům Marcele Mikulíkové, Báře Zemanové, Leopoldu Čížkovi a Ireně Křížové za zvládnutí organizačně náročné akce.

PS:  A hoši, kteří se v pelotonu chovali nebezpečně, se právě přišli do ředitelny omluvit, že si svou chybu uvědomují, tak je příště zase vezmeme s sebou.

Milan Žůrek