4. A v červnu

Před blížícími se prázdninami jsme během jednoho měsíce podnikli více akcí, což většinu dětí potěšilo. Poté, co jsme na konci května navštívili Betlém v Hlinsku a nakoukli do Pekla (Čertovina), jsme si na začátku června zopakovali základy první pomoci. S nácvikem, kterého není nikdy dost, dětem přijely pomáhat studentky ze Střední zdravotnické školy v Šumperku (mezi nimi i některé bývalé žákyně naší školy).

Hned další den po nácviku první pomoci jsme odjeli na třídenní výlet do Mladoňova. Tématem byl Vesmír a ochrana životního prostředí. Děti se kromě soutěží, ve kterých se opravdu vyřádily, spousty dalších aktivit, výletu na vyhlídku pojmenovanou Mrtvý muž, procházky pod větrnou elektrárnu atd., dozvěděly také hodně o tom, jak člověk škodí naší planetě a jak i ony mohou alespoň trošku pomáhat, aby se to začalo měnit k lepšímu. Po celou dobu pobytu nám kromě jedné noční bouřky vyšlo nádherné počasí a děti mohly většinu času strávit venku na čerstvém vzduchu.

Jako bonbónek na závěr jsme se projeli do Olomouce do centra Krokodýlek, kde si děti mohly užívat dvě hodiny nafukovací atrakce, lodičky, trampolíny, skluzavky, horolezeckou stěnu, autíčku, různé prolézačky, apod.

Petra Valigurová – tř. uč.