Návštěva městského úřadu

Protože v letošním školním roce se žáci 3. ročníku učí o svém městě a vlasti, jedna z maminek pro děti ze 3. A domluvila a zajistila prohlídku budovy radnice a místností městského úřadu.

Nahlédli jsme do některých kanceláří jednotlivých odborů, prohlédli jsme si místnost, kde pracuje pan starosta, prozkoumali jsme obřadní síň. Všichni zaměstnanci úřadu, s kterými jsme se potkali, nás velmi mile přivítali a pověděli nám spoustu zajímavých informací o své práci. Na závěr jsme si prohlédli vybavení služebního vozu městské policie a děti si vyzkoušely dýchnout to skutečného alkohol testeru, který policisté používají při kontrole řidičů. Mohu potvrdit, že všechny děti nadýchali 0,00 promile alkoholu. Na památku a pro své bezpečí děti dostaly reflexní přívěsky.

Exkurze se všem velmi líbila.

Mrg. Iveta Janáčková