4. B na Sluňákově

V úterý 3.12. žáci 4. B zavítali na exkurzi do  centra ekologických aktivit v Horce na Moravě, do Sluňákova. Venku se již citelně přihlásila zima, my jsme však mohli v programu Vypečená houska zavzpomínat na činnosti od jara až do podzimu, díky kterým se můžeme zakousnout do voňavého pečiva: od orání a setby obilí, po sklízení, mlácení, provívání i mletí. Mnoho z toho si děti prakticky vyzkoušely jako zkušené selky a sedláci a odměnou jim byl čerstvě upečený preclík či pletýnka z vlastnoručně zadělaného těsta. Děti si tak zábavnou formou doplnily učivo z přírodopisu a odnesly si i praktické zkušenosti z kuchyně, či si vyzkoušely těžkou práci dřívějších hospodářů.

Díky skvěle připravenému programu i laskavým lektorům Liborovi a Romance jsme strávili ve Sluňákově příjemné dopoledne.

Mgr. Jaroslava Klossová