Olympiáda předškoláčků se povedla

Ve čtvrtek 5. března proběhla na naší škole již tradiční „Olympiáda předškoláčků“. Děti si při plnění úkolů prošly všechny pavilony školy. Všichni zvládli tenis, trefili se do florbalové branky a i na stanovišti Čiperná veverka při překonávání překážek byli velmi šikovní a obratní. Nejvíc je bavilo chození po kladině. V počítačové učebně předškoláčci programovali malého robota Ozobota tak, že mu kreslili cestu od nejmenšího zvířete k největšímu. Potom přešli na větší Legoroboty, které řídili a sráželi s nimi kuželky. Roboty si s nadšením vyzkoušeli i tatínci. V učebně na interaktivní tabuli poznávali v pexesu zvířátka a skládali obrázky podle tvarů. V další učebně zase skládali děj pohádky podle obrázků a stavěli domečky a komíny z kostek. Došlo i na číselné pexeso na počítačích. Někteří poznali i číslo devatenáct. V družině házeli kroužky na chobotnici a vymalovávali tvary. Všem se dařilo, nikdo se nebál, děti dostaly diplomy a medaile, jsou šikovné a bystré, přechod do školy hravě zvládnou. Rodiče, kteří neměli čas, nebo měli nemocné děti, si mohou i s dětmi prohlédnout celou školu kdykoliv.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy