Jak si vylepšit vysvědčení, když na to bude málo času?

Vážení rodiče, milí žáci,

nevíme, kdy se zase setkáme ve škole a kolik budeme mít času na nové učivo a uzavření známek za druhé pololetí. I když bude letošní známkování mírnější, vychází zatím některým žákům v některých předmětech špatné hodnocení. Proto bude po návratu do školy zaveden systém individuální podpory učitelů, jednak v odpoledních hodinách a také místo některých hodin výtvarné výchovy. Tu totiž zvládneme i doma. Zde jsou některé náměty, jak si výkresy předkreslit a v červnu si pak místo výtvarné výchovy vylepšit skóre z fyziky, angličtiny nebo přírodovědy.

• Řešení interiéru, pokoj s vybavením, technika: kresba tužkou, pastelkami
  • Písmo, graffiti - Obal na hudební CD - libovolná technika na čtvercový formát
  • Oči, očka - formát A5, nakreslit obří oko s detailně vypracovanou duhovkou, víčkem, řasami a částí pokožky, lze i oko zvířete, kresba pastelkou v sytých odstínech
  • Barevné balony letící nad krajinou - kresba, malba, lze kombinovat, nakreslit 3 nebo více hodně barevných letících balónů, vystřihnout a nalepit na připravený podklad, což je krajina, lze použít tiskoviny (vystřihané a nalepené části města, hory, hrady, jezery apod. a oblohu v odstínech jedné zvolené barvy, není nutná pouze modrá)
  • Svět pod vodou - *dítě potápěč - postava nebo detail (obličej) s brýlemi, šnorchlem a svět pod vodou, různé odstíny modré, zelené a vodní fauna a flora.
  • Malba, kresba, popř. koláž (postava z barevného papíru s dokreslením detailů).

Mladší žáci mohou malovat např. – vysněné prázdniny, strašidla, oblíbená zvířata, povolání atd.

Náměty k tvorbě si můžete vymyslet i vlastní, malujte na cokoliv, čímkoliv, co doma máte. Až otevřeme, donesete kresby do školy, budou oznámkovány. Pokud bude úroveň výrazně lepší než obvykle, pošleme jedničku mamince :-).

A ještě zpráva pro deváťáky. Místo vaření budete mít v závěru školního roku fyziku a chemii, takže vařte doma, rodiče nám potom pošlou hodnocení emailem do školy.

Mgr. Milan Žůrek, ředitel školy