Ovoce do škol

Dodavatele ovoce a zeleniny OVOCENTRUM z Valašského Meziříčí jsme opět oslovili a pokračujeme ve spolupráci i tento školní rok. Projekt se od letošního školního roku nově vztahuje na žáky prvních až devátých ročníků základních škol, které se do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF).

Podpora bude poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla, také na balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla. Podíl balených ovocných a zeleninových šťáv může činit nejvýše 25 % celkového počtu produktů dodávaných do každé školy, s níž má dodavatel uzavřenou smlouvu o dodávání produktů v průběhu příslušného školního roku. Dodávané produkty dostanou děti zdarma.

Ivana Bušfyová, hospodářka školy