Týmové hry v pátých třídách aneb Mohl bys být členem detektivního týmu?

Co vlastně takový detektiv dělá a jaké musí mít člen detektivního týmu vlastnosti?
To jsou otázky, na které děti hledaly ve zmiňovaném programu odpovědi. Shodly se například na tom, že musí být pozorný, všímavý, trpělivý, umět naslouchat …a v neposlední řadě musí umět spolupracovat se svými kolegy.

V další části programu si pak tyto vlastnosti a schopnosti prakticky vyzkoušely. Nejenže všechny týmy zvládly vyluštit detektivní šifry a optické iluze, ale odhalily i pachatele loupeže na základě indicií v detektivní povídce a poradily si i s netradičními pohybovými úkoly, které bylo možné zvládnout jen v případě, že členové týmu uměli spolupracovat. Všichni žáci tak nakonec uspěli na výbornou.

Ptali jsme se, co vnímali jako nejobtížnější. Většina se shodla na tom, že mít dostatečnou trpělivost a vyslechnout si nejprve všechny návrhy, aby společně vybrali ten nejlepší.

Za realizační tým Mgr. M. Czabeová

 

 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search