Čarujeme v kuchyni 1. díl

V letošním školním roce se naplno rozběhl kroužek ŠD Minutka – čarujeme v kuchyni. Čarodějní učni se v kuchyňce velice rychle zorientovali a plně se zapojili do přípravy náročných pokrmů. Po příchodu a prvotním rozkoukání se děti seznámily se zařízením, vybavením a spotřebiči tak, abychom předešli zbytečným úrazů.

Meníčko nebylo nikterak jednoduché, připravovaly se hned dva pokrmy. Učni pekli ovocný koláč s drobenkou a připravovali zeleninovou polévku s houbami. Jak je zvykem z minulého roku z kuchyňky bylo slyšet práci struhadel, škrabek na zeleninu, ťukání nožů na dřevěné destičky… když utichla usilovná práce, z kuchyňky bylo cítit vůni pečeného ovoce, zeleniny, hub a koření. Jak se dětem dařilo a jak se jim pokrmy podařily, uvidíte na fotografiích níže. Jen škoda, že nemůžete cítit tu nádhernou vůni a ochutnat lahodnost připravených pokrmů.

Velký dík patří podpůrnému týmu rodičů, prarodičů i praprarodičů, kteří pomohli děti vybavit sklenicemi, krabičkami, zástěrkami a trpělivě čekali na děti až vše zdárně dokončí.

Máte- li zájem o některý z receptů, stačí se zastavit v družině Džungle, rádi se o recepty podělíme.

Čarodějky Lenka Pavlíková, Karla Jurečková a čarodějničtí učni

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search