Čarujeme v kuchyni 7. díl

Dnešní čarování v kuchyni bylo ve znamení nadcházejícího svátku sv. Mikuláše. Děti si vykrájely z perníkového těsta různé postavičky, zvířátka i mnoho rozmanitých tvarů. Jak bylo vše vykrájeno, dalo se upéct do trub. Ó, jak to krásně vonělo celou školou. Ke sv. Mikuláši patří i další postava a to postava nikoli anděla, ale čerta. Co má čert společného s vařením? To je velice jednoduché. Aby se mohl řádně šklebit, musí sníst něco kyselého … ano, děti připravovaly skvělou zelňačku, vonící po bobkovém listu, novém koření a kyselou tak akorát. Vůně přilákala i žáky z devátého ročníku. Naši malí čarodějové nejsou vůbec lakomí a rádi se s nejstaršími spolužáky podělili o perníčky. Děti byly velice šikovné a i tohoto úkolu se zhostily na výbornou.

Čarodějky Lenka Pavlíková, Karla Jurečková a čarodějničtí učni

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search